Tarih

22.02.2020

Adı Soyadı

Berna KOÇ

Fikir/Düşünce/Öneri/Şikayet

Eğitim-Öğretimle İlgili (Yatay Geçişler)

Yapılan İşlem

‘Yükseköğretim Kurumlarında Önlisans Ve Lisans Düzeyindeki Programlar Arasında Geçiş Çift Anadal, Yan Dal İle Kurumlar Arası Kredi Transferi Yapılması Esaslarına İlişkin Yönetmelik’ kapsamında ;

Merkezi Yerleştirme Puanıyla Yatay Geçişte Öğrencinin kayıt olduğu yıldaki merkezi yerleştirme puanının, geçmek istediği diploma programının taban puanına eşit veya yüksek olması gerekmektedir.

https://www.yok.gov.tr/ogrenci/guz-ve-bahar-donemi-ek-madde-1-uygulama-ilkeleri linkinden kontenjanlarla ilgili gerekli bilgiye ulaşabilirsiniz.

Kurumlararası Yatay Geçişte ; Öğrencinin, kayıtlı olduğu programda bitirmiş olduğu dönemlere ait genel not ortalamasının en az 100 üzerinden 60 olması şarttır.

Kontenjanlara ait bilgiye ‘Yükseköğretim Kurumlarında Önlisans Ve Lisans Düzeyindeki Programlar Arasında Geçiş Çift Anadal, Yan Dal İle Kurumlar Arası Kredi Transferi Yapılması Esaslarına İlişkin Yönetmelik Madde 11. Bend 6 ve 7′ den ulaşabilirsiniz. https://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Aspx?MevzuatKod=7.5.13948&MevzuatIliski=0 tıklayınız.

20.11.2020

Ha… Ca.. KÖ…

Üniversitesinin sağladığı yararlardan biri olan E-posta  adresi istiyorum

Öğrenciye iletişime geçilerek bilgilendirme yapıldı.

20.02.2021

Mu….. IŞ..

İş sağlığı ve güvenliği (2 yıl) bölümü için uygulamalı ders var mı ? Var ise hangi dersler öğrenebilir miyim.

Fakültemizde lisans düzeyinde eğitim vermektedir. 

19.04.2021

Sİ… GÖ….

merhaba, ben 4 yıllık çocuk gelişimi okuyorum ve 2 sene sonra okulum bittiğinde yüksek lisans yapmak istiyorum Sinop Üniversitesi’ne baktığımda çocuk gelişimi bölümünü görüyorum ama anladığım kadarıyla 2 yıllık üniversitenizde yüksek lisans yapmam mümkün müdür acaba ? iyi günler.

Fakültemizin Çocuk Gelişimi Bölümü için Yükseklisans programı bulunmamaktadır. 

5.08.2021

Ed. SA…..

merhaba ben Sinop üniversitesi sosyal hizmet öğrencisiyim. Benden onaylı ders içerikleri istendi ama sistemde bulamadım. e mailime gönderir misiniz. iyi günler

Fakültemizin web ders içerikleri bulunmaktadır. https://saglik.sinop.edu.tr/belgeler/